Pożyczka leasingowa

to produkt finansowy podobny do kredytu, w którym stroną finansującą jest firma leasingowa a nie bank. Pożyczka leasingowa to rozwiązanie korzystne. A to wszystko dlatego, że ma sporo przewagi w porównaniu z innymi formami leasingu, a nawet samym kredytem bankowym. Jedną z zalet pożyczki leasingowej jest elastyczność ofertowa – w porównaniu z kredytami bankowymi. Można ją zaciągnąć na okres od 6 miesięcy od nawet 6 lat. Do wyboru pożyczkobiorca ma raty równe, malejące lub sezonowe. Ciekawe jest to, że w trakcie trwania umowy można zmieniać harmonogram spłaty (w zależności od danej firmy leasingowej) – wystarczy tylko podpisać odpowiedni aneks. Ponadto wszelkie formalności redukowane są do minimum. Ocena wniosku trwa znacznie krócej, ponieważ wykorzystywane są procedury charakterystyczne dla leasingu. Dzięki temu czas oczekiwania na pieniądze znacznie się skraca.

 

Decydując się na pożyczkę leasingową, przedsiębiorca jest właścicielem zakupionego urządzenia czy maszyny – w przeciwieństwie do leasingu. Dla wielu firm ma to ogromne znaczenie, z czego właśnie wynika popularność takiej formy finansowania.

 

Pożyczka leasingowa może być przeznaczona na zakup – samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, ciągników siodłowych, maszyn rolniczych i leśnych oraz sprzętu medycznego. Jeśli kwota pożyczki na samochody nowe nie przekracza 50.000 zł nie wymagamy zgody współmałżonka.

 

Możliwy wiek przedmiotu pożyczki leasingowej Getin Leasing:

  • samochody osobowe i dostawcze – nawet do 10 lat
  • samochody ciężarowe, ciągniki, naczepy – do 9 lat